niedziela, 29 marca 2009

Magia perswazji

***

Ludzie oprócz tego, że są inni, to są także podobni pod pewnymi względami.

***

Ciekawość to jeden z najsilniejszych stanów, jakim ulegamy.

***

Ludzie pod wpływem ciekawości robią rzeczy, o których normalnie by nie pomyśleli albo które normalnie nie są dla nich zbyt atrakcyjne – oglądają w telewizji programy, których nie planowali, czytają plotkarskie pisma, podsłuchują innych, podglądają itd.

***

Ciekawość pcha nas więc często w kierunku rzeczy, których nie powinniśmy robić, ale jest to stan tak silny, że nie możemy się powstrzymać.

***

Ciekawość jest szalenie silnym motywatorem.

***

Jeśli chcesz, aby ludzie się z Tobą zgadzali, to musisz doprowadzić najpierw do tego, żeby Cię polubili i zaakceptowali.

***

Każdy z nas musi w jakiś sposób zbudować obraz tego, co do niego dociera, aby w ogóle był w stanie to zrozumieć.

***

Z umysłem podświadomym jest tak, że działa jak wzmacniacz, czyli wzmacnia wszystko to, o czym myślimy albo marzymy.

***

Wiele osób boi się podejmować decyzje, i nawet, jeśli są dobre i korzystne, to pragną odkładać je na później, a potem znowu na później i tak czasami bez końca, cały czas obawiając się zmian i tego, co nowe.

***

Powyższe cytaty pochodzą z książki Aleksandra Bucznego pt. "Magia perswazji"

Klucz do skutecznej komunikacji

***

Nasze sukcesy, czy to w życiu prywatnym czy zawodowym zależą od tego, czy potrafimy się porozumieć z innymi ludźmi, czy potrafimy przekonać ich do naszego punktu widzenia, dojść do kompromisu.

***

Komunikowanie się to wymiana, łączność, a nie monolog!

***

Autorytetem dla dzieci, a również dla osób dorosłych zostaje się z uwagi na nasze czyny, dokonania, a nie mądrowanie się, jacy to my jesteśmy...

***

Dzieciaki nie będą rozróżniały dobra od zła dlatego, że tylko powiesz im, co to jest. Przede wszystkim będą patrzyły na Twoje czyny i to, czy są one zgodne z tym, co mówisz. A jeśli tak nie będzie, to Twoje gadanie po próżnicy...

***

Udzielaj porad tylko wtedy, kiedy zostaniesz o to poproszony albo zachęcony.

***

W sytuacjach, kiedy ludzie znajdują się pod wpływem stresu, są mocno zdenerwowani, żadne pouczanie, logiczne argumenty nie zdają egzaminu. Umysł człowieka w takim momencie nie przyjmuje do wiadomości logicznych rozważań, nie jest w stanie myśleć jak na kółku matematycznym. :)

***

Humor to podobno lekarstwo na wszystko, ale nie stosujmy go ciągle, wszędzie i w nieodpowiednich dawkach.

***

Panie, z uwagi na swoje zdrowie, nie powinny się przejmować tym, że problemy kwitowane są przez mężczyzn jedno-, dwuzdaniowymi wypowiedziami. Oprócz typów, które naprawdę nie interesują się tym, co mówisz, reszta facetów po prostu taka jest.

***

Powyższe cytaty pochodzą z książki Przemysława Pufala pt. "Klucz do skutecznej komunikacji"

sobota, 28 marca 2009

Ja i cele

***

To jaka/jaki jesteś, dokąd zmierzasz, a dokąd chcesz zmierzać (lub nawet sobie tego nie uświadamiasz), co jest dla Ciebie najważniejsze i ważne, co lubisz a czego nie, jaka jest Twoja samoocena, nastawienie do życia oraz jak widzisz otaczającą Cię rzeczywistość - to wszystko ma duży wpływ na to, czy i w jaki sposób możesz siebie zmotywować lub zdemotywować.

***

Jeśli nie wiesz, czego chcesz, to tego nie osiągniesz.

***

Temperament, który nas charakteryzuje, w znaczącym stopniu determinuje to, jak bardzo poddajemy się wpływom.

***

Aby dojść tam, gdzie chcesz, potrzebujesz znać kierunek drogi, jej cel, odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego właśnie w tamtym kierunku chcesz iść.

***

Każdy musi ciągle pracować nad swoimi mocnymi stronami.

***

Niektóre umiejętności powinniśmy udoskonalić, a inne pozyskać lub wykształcić.

***

PRAWDZIWA MOTYWACJA PŁYNIE Z TWOJEGO WNĘTRZA.

***

Cele pozwolą Ci na decydowanie, co jest ważne w Twoim życiu. Oddzielą to, co ważne od mniej ważnych rzeczy, oraz oczywiście zmotywują Cię w naturalny sposób do osiągnięć.

***

Określanie celów jest techniką o dużej skuteczności i szerokim zastosowaniu w różnych dziedzinach życia. Wyznaczając cele możemy skoncentrować się na właściwych zadaniach, mieć długookresową wizję oraz motywację do działania. Możemy też odpowiednio ukierunkować nasze zasoby.

***

Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, co jest oraz z tego, co chcesz, by było, łatwiej Ci będzie doprecyzować cele, czyli wyraźniej zobaczysz drogę, którą masz do przebycia, by było tak jak chcesz…

***

Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, co jest oraz z tego, co chcesz, by było, łatwiej Ci będzie doprecyzować cele, czyli wyraźniej zobaczysz drogę, którą masz do przebycia by było tak jak chcesz…

***

Powyższe cytaty pochodzą z książki Małgorzaty Dwornikiewicz pt. "Ja i cele"

Jak pokochac siebie?

***

Ludzie którzy troszczą się o siebie i rozumieją własne uczucia, stają się także bardziej twórczy, pomocni i przyjaźni innym osobom.

***

Pokonywanie kłopotów i osiąganie założonych celów stanie się łatwiejsze, jeśli będziesz ufała swoim intuicyjnym, naturalnym impulsom oraz sprawdzonym przekonaniom.

***

Jeśli naprawdę kochasz siebie, nie czujesz potrzeby, aby kogokolwiek poniżać, wykorzystywać, ani traktować z góry.

***

Dbałość o ciało powinna iść w parze z dbałością o osobowość, psychikę i duchowość. Jeśli będziesz starała się rozwijać zarówno fizycznie (np. poprzez zdrowe odżywianie i ćwiczenia), jak i psychicznie (poprzez pracę nad sobą), wówczas wzrastać będzie Twoja pewność siebie.

***

Jeśli chcesz poznać siebie, pozwól sobie dostrzec całą swoją osobowość, wraz z jej wadami i zaletami.

***

Rozwijanie szacunku i miłości do samej siebie prawdopodobnie pozytywnie przełoży się także na Twoje relacje z innymi.

***

Otwartość wobec samej siebie pomoże Ci otworzyć się na inne osoby.

***

Powyższe cytaty pochodzą z książki Marcina Pietraszka pt. "Jak pokochać siebie?"

Efekt Motyla

***

Warunkiem osiągnięcia sukcesu jest zrobienie pierwszego, małego kroku. Nic, dosłownie nic, nie stanie się bez niego. Niestety nigdy nie wiemy, dokąd ten mały kroczek nas zaprowadzi, czy będzie to krok do sukcesu, czy do wielkiej porażki.

***

Jeżeli Twoim marzeniem jest odnieść sukces, nieważne jaki – finansowy, osobisty czy jakikolwiek inny – musisz zacząć działać.

***

Ludzie zamiast otworzyć swój umysł na nową rzeczywistość, usilnie bronią tej, w której żyją.

***

Większość ludzi słowo „praca” i „zarabianie pieniędzy” traktuje jako synonimy. Mówią oni: „muszę zdobyć pracę”, kiedy tak naprawdę chcą powiedzieć: „potrzebuję pieniędzy”. Mówią oni także swoim dzieciom: „znajdźcie dobrą pracę” zamiast: „zarabiajcie pieniądze”.

***

Jeżeli chcemy być bogaci, to potrzebujemy dużej ilości pieniędzy, a nie dużej ilości pracy.

***

Jeżeli jesteś biedny, to nie dlatego, że nie masz pracy, ale dlatego, że nie masz pieniędzy!

***

Znam wielu ludzi, którzy ciągle pracują i nadal są biedni. Znam także takich ludzi, którzy nie pracują lub pracują po kilka dni w miesiącu, ale nie mogą o sobie powiedzieć, że są biedni.

***

Praca na etacie to najłatwiejszy i najszybszy sposób zdobycia pieniędzy. Praca „na etacie” to nic innego, tylko sprzedawanie swojego czasu komuś innemu, komuś, kto lepiej potrafi go wykorzystać. Innymi słowy, pracując za pieniądze, zarabiasz je nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swojego pracodawcy.

***

Powyższe cytaty pochodzą z książki Kamila Cebulskiego pt. "Efekt Motyla"

wtorek, 24 marca 2009

Działaj skutecznie!

***

Bez względu na to, czym się aktualnie zajmujesz i jakie masz plany do­tyczące przyszłości, o Twoich sukcesach i o skuteczności działania de­cy­duje umiejętność określania celów, planowania działań, umiejętne pre­zentowanie walorów własnej osoby, a także skuteczna komunikacja in­terpersonalna i kontrolowanie własnych emocji.

***

Cele wyznaczają kierunek naszego działania i są głównym drogowskazem w naszym życiu. Stanowią nasz główny napęd motywacyjny, koncentrują uwagę i skupiają energię.

***

Osoby żyjące w ba­ła­ga­nie będą uparcie twierdzić, że sterta nieuporządkowanych papierów na stole, bałagan w szafie i szufladach to „twórczy chaos”, a wszelkie zmia­ny idące w kierunku uporządkowania tych rzeczy byłyby zamachem na ich niezależność i wolność.

***

Ustalanie prio­rytetów to oddzielanie rzeczy ważnych od nieważnych, pilnych od nie­pilnych i tych, które wymagają zaangażowania i przyniosą pozytywne efek­ty w przyszłości, od spraw łatwych, przyjemnych i przynoszących na­tychmiastowe zadowolenie.

***

Cele, które sobie wyznaczasz, muszą współ­grać z Twoimi priorytetami, być precyzyjnym określeniem tego, cze­go pragniesz i do czego dążysz.

***

Powinieneś założyć, że na szlaku prowadzącym do osiągnięcia celu po­ja­wią się potknięcia, niepowodzenia i nieprzewidziane sytuacje. Lepiej je prze­widzieć i znaleźć wcześniej rozwiązania lub maksymalnie zmniej­szyć ich negatywny wpływ.

***
Powyższe cytaty pochodzą z książki Andrzeja Bubrowieckiego pt. "Działaj skutecznie!"

niedziela, 22 marca 2009

46 zasad zdrowego rozsądku

***

Moja filozofia jest prosta: wszyscy zasługujemy na komfort, radość i szczęś­cie. One są na wyciągnięcie ręki, tylko niestety większość jest zbyt leniwa, żeby rękę wyciągnąć, a niektórzy potrafią ją wyciągać tyl­ko po jałmużnę.

***

Nie tyle ma znaczenie to, co robisz, ile to, jak reagujesz na nie­po­wo­dzenia związane z tym, co robisz.

***

Każdy w życiu doświadcza upadków. Jednym klęska zamyka umysł — wte­dy nie mają szansy na sukces, innym otwiera — wtedy zostają zwy­cięz­cami.

***

Najpotężniejszą pracę nad sobą wykonujesz właśnie wtedy, gdy upa­dasz, gdy lecisz w dół i nie masz się czego chwycić. Wtedy Twój umysł dzia­ła na najwyższych obrotach.

***

Szczęśliwy człowiek nigdy nie zrobi krzywdy drugiemu. Tylko nie­szczęś­li­wi krzywdzą się wzajemnie, zwiększając pulę nieszczęścia własnego i in­nych.

***

Jeżeli usiłujesz być oryginalny, nie ma­jąc zdrowego rozsądku, to robisz z siebie durnia.

***

Niektórym wydaje się, że pieniądze czy to, co można za nie kupić, da im szczęście. Ale gdy tylko to zdobędą, to przekonują się, że to nie szczęś­cie, tylko chwilowe omamienie. Oczywiście nie ma nic złego w po­siadaniu pieniędzy, ale pamiętaj: jeżeli nie potrafisz być szczę­śli­wy bez nich, to również nie będziesz szczęśliwy z nimi.

***

Powyższe cytaty pochodzą z książki Witolda Wójtowicza "46 zasad zdrowego rozsądku"

Czas Na Zmiany

***

Najlepsze w przyszłości jest to, że sami ją tworzymy.

***

To, co mnie fascynuje w człowieku, to jego cu­downa umiejętność zmiany każdego aspektu swojego życia.

***

Wiedz, że masz w sobie ogromną moc, która jest w stanie czynić to, co Ty nazy­wasz cudami.

***

Jeśli cze­goś głęboko pragniesz, możesz to dostać bardzo szybko - pod warun­kiem, że przekopiesz się przez stosy ocen tego, kim jesteś, i odnaj­dziesz prawdziwego siebie.

***

Bez względu na to, ile upadków w życiu zaliczyłeś, dalej po­winieneś wierzyć w siebie i widzieć swój cel.

***

Prawdziwą oce­ną tego, kim jesteś, są Twoje czyny i to, dokąd zmierzasz.

***

Marzenia. Któż z nas ich nie ma? To właśnie one powodują, że mamy ocho­tę na życie. To one sprawiają, że chcemy pokonywać coraz to wyż­sze poprzeczki.

***

Człowiek, który marzy, jest człowiekiem żywym. Czło­wiek bez marzeń jest martwy.

***

Wiara jest wszędzie i wypełnia całkowicie nasze życie

***

Wiara daje nam poczucie bezpieczeństwa. Po­trze­bujemy jej do życia jak wody. Dzięki niej nabieramy siły i chęci do dzia­łania. Gdy jest głęboka, odczuwamy sens naszego życia.

***

Wiara w siebie jest jedną z najprostszych i najbardziej do­skonałych umiejętności, jakie posiada człowiek.

***

Powyższe cytaty pochodzą z książki Łukasza Milewskiego "Czas Na Zmiany"

Bogać się, kiedy śpisz

***
Bogacenie się w sposób naprawdę Ciebie wyrażający to chyba najbardziej konstruktywna, najzdrowsza, najra­dośniejsza rzecz, jaką możesz ze sobą uczynić!

***

Nie jesteś połączeniem ciała i umysłu. Jesteś umysłem z dołączonym ciałem. Pamiętaj o tym, a zrobisz pierwszy krok w kierunku zdobycia panowania nad własnym życiem.

***

To nikt inny, tylko Twoja Twórcza Podświadomość umieści Cię tam, na górze, pomiędzy szczęśliwymi, dobrze ubranymi, dostatnio ży­jącymi ludźmi. Ludźmi przyciągającymi miłość, potrafiącymi znaleźć wyjście z trudnych sytuacji, ludźmi zdającymi się cały czas żyć w pro­mie­niach letniego słońca.

***

Bogacić się musisz tak, by było to Twoim własnym, oso­bistym osiągnięciem, ponieważ wtedy zdobędziesz znacznie więcej niż tylko pieniądze.

***

Istnieją ludzie nieposiadający praktycznie nic z materialnych dóbr, ale uważający się za bogatych, ponieważ są zadowoleni z życia i zdro­wi.

***

Prawdziwym powo­dem pragnienia pieniędzy jest chęć bycia szczęśliwym. Choć ludzie myślą, że ich celem są bogactwa, w rzeczywistości poszukują we­wnętrznej satysfakcji i poczucia szczęścia, wynikających z własnych osiągnięć — bogactwo jest nagrodą za osiągnięcie tych celów.

***

Możesz się stać bogaty w cokolwiek pragniesz — bogaty w pieniądze, wliczając w to piękny dom i masę innych dóbr doczesnych, bogaty w skarby ducha i intelektu, bogaty dzięki osobistym wpływom i przywództwu, bogaty w przyjaciół.

***
Powyższe cytaty pochodzą z książki Bena Sweetlanda "Bogać się, kiedy śpisz"

Arkana seksu

***

W sferze seksualnej istnieje ogromny potencjał, którego umiejętne wykorzystanie może zarówno zwielokrotniać twoją satysfakcję i zadowolenie, działać harmonizująco na twoją psychikę i życie, jak i (co nie mniej ważne) poprawiać wzajemny kontakt i komunikację z osobą, z którą dzielisz swoją intymność, a często także wiele innych chwil wspólnego życia.

***

Seksualność to przecież nie tylko zadowolenie i przyjemność, ale także istotna sfera partnerskich kontaktów, a ponadto ważny klucz do naszej emocjonalności i wzorców przeżywania świata.

***

Odnalazłem głębokie zespolenie ze swoją energią seksualną i odnalazłem w sobie mądrość i intuicyjne zrozumienie – jak wykorzystywać konstruktywnie drzemiącą w nas pierwotną moc seksualności. Właściwie wykorzystana, nie tylko wzmacnia ciało, nadaje więcej piękna i prawdy naszym związkom partnerskim (porozumieniu mężczyzny i kobiety), ale także siła ta może konstruktywnie wzmacniać nasze wyrażanie się w codzienności – niezależnie czy jest to wyrażanie się na obszarze zawodowym, artystycznym, społecznym, czy duchowym.

***

Seksualność jest faktem, który po prostu jest. Zapewne sama w sobie nie jest ona ani dobra, ani zła – ona jest, a my decydujemy, czy zrobimy z niej dobry, czy zły użytek.

***

Jeśli ją tłumimy czy też jesteśmy z jej powodu nadmiernie sfrustrowani, wówczas zapewne nasza seksualność zbytnio nam nie służy. Jeśli jednak dostarcza nam poczucia szczęścia i radości, pogłębia naszą więź z partnerem i pomaga bardziej odnajdywać się i wyrażać w życiu – wówczas staje się ona dla nas czymś dobrym – pracuje na nasze konto.

***

Doznawanie szczęścia, radości i pożytku płynącego z naszej sfery seksualnej zależy od tego, czy potrafimy wydobyć z niej całe jej bogactwo.

***
Powyższe cytaty pochodzą z książki Rafała Seremeta "Arkana seksu"

ABC Mądrego Rodzica. Droga do sukcesu

***
Człowiek sukcesu to człowiek inteligentny, posiadający dużą wiedzę w dziedzinie, która go pasjonuje i jest dla niego motorem do działania. Umie wykorzystać swój potencjał intelektualny i potrafi pokonać wszelkie ograniczenia, jakie stają mu na drodze. Przejawia giętkość umysłu, która pozwala mu na kreowanie świeżych pomysłów i znajdowanie nowatorskich rozwiązań.

***

Człowiek sukcesu to człowiek pełen pasji i entuzjazmu. Jest skoncentrowany na celu, który sam sobie obrał i robi z zapałem wszystko, by ten cel osiągnąć. Nie zraża się przy tym niepowodzeniami, traktuje je jako niezbędny element rozwoju i nauki. Jest wytrwały i nie spocznie, póki cel nie zostanie osiągnięty.

***

Człowiek sukcesu to człowiek o zdrowym poczuciu własnej wartości. Zna swoje zalety i potrafi je świetnie wykorzystać. Dostrzega też swoje słabsze strony i pracuje nad nimi, by nie przeszkadzały mu w osiągnięciu tego, co zamierza. Ponieważ zna swoją wartość, nie szuka usilnie akceptacji innych. Nie boi się też krytyki - traktuje ją nie jako atak, ale subiektywną ocenę, do której każdy ma prawo, a która może wnieść coś dobrego w jego własny rozwój.

***

Człowiek sukcesu to człowiek otwarty na wszelkie nowości. Nie lęka się podejmowania nowych wyzwań, gdyż wierzy, że jest w stanie im podołać. Umie postawić sobie poprzeczkę na tyle wysoko, że ciągle się uczy i rozwija, chętnie zdobywa wiedzę i nowe umiejętności. Jednocześnie nie stawia sobie celów wygórowanych i nierealnych, które prowadziłyby do frustracji i zniechęcenia.

***

Człowiek sukcesu jest kapitanem na okręcie swojego życia. Przejmuje za niego pełną odpowiedzialność i nie pozwoli sobie odebrać steru. Sam dokonuje wyborów i sam w pełni świadomie godzi się ponosić ich konsekwencje – bez względu na to, czy są one dobre czy złe. Nie obwinia innych za swoje niepowodzenia, nie szuka wymówek i usprawiedliwień. Sam podejmuje decyzje (wysłuchawszy wcześniej różnych opinii na dany temat) i jest gotowy zmierzyć się ze skutkami tychże.

***
Człowiek sukcesu to człowiek uczciwy i spójny wewnętrznie. To co mówi i robi nie stoi ze sobą w sprzeczności. Otwarcie przyznaje się do swoich błędów i stara się robić wszystko, by je naprawić. Błędy nie są dla niego porażką, ale mądrą lekcją, która pozwoli mu na lepsze poradzenie sobie w podobnej sytuacji w przyszłości. Ponieważ jest człowiekiem prawym, nie ma potrzeby ukrywania czegokolwiek i zatajania prawdy. Żyje w zgodzie z samym sobą.

***

Człowiek sukcesu to człowiek, który buduje przyjazne relacje z innymi ludźmi. Wzbudza zaufanie i sam otacza się ludźmi podobnymi do siebie. Jest życzliwy i empatyczny – potrafi zrozumieć drugiego człowieka, co pozwala zapobiec wielu niepotrzebnym konfliktom. Nie jest zawistny, nie zazdrości innym sukcesu. Wręcz przeciwnie – podziwia tych, którym udało się coś osiągnąć, wspiera innych w dążeniu do celu, bierze przykład z lepszych od siebie.

***

Człowiek sukcesu ma wielkie marzenia, które krok po kroku realizuje, ale też potrafi się cieszyć małymi, niepozornymi rzeczami. Ta umiejętność sprawia, że jest człowiekiem na ogół pogodnym i optymistycznym, czerpiącym radość z życia każdego dnia.

***
Powyższe cytaty pochodzą z książki Jolanty Gajdy "ABC Mądrego Rodzica. Droga do sukcesu"

365 dni do sukcesu

***
Każdy człowiek potrzebuje jakiegoś natchnienia. Codziennie ra­no powtarzałem sobie takie oto słowa: „Człowiek sukcesu odniósł sukces dlatego, że mocno wierzył w to, co robi. Ta wiara w sukces wyniosła go na szczyt tego, co osiągnął”. Powtarzałem te słowa codziennie. Było to moje motto dnia, gdy wstawałem codziennie o godzinie 6.30 rano.

***
Można mieć wykształcenie, być inteligentnym, mieć dobre kontakty z ludźmi, mieć bardzo duży krąg znajomych – i nie odnieść sukcesu.

***
Każdy sukces poprzedza porażka, a czym więcej porażek, tym jeste­śmy bliżej sukcesu.

***
Sukces nie jest dziełem przypadku. Jest to ciężka, sys­tematyczna praca, która z czasem staje się coraz łatwiejsza.

***
Powyższe cytaty pochodzą z książki Waldemara Mielczarka "365 dni do sukcesu"